מפנקסה של גננת/מדריכה/מורהנובמבר 2017

מכירת עוגיות תרומה לחולי סרטן

אמה אלעזר ילדת כיתה ה’ מבית ספר “דרך הילד” וכמה מחבריה (שקד, רואי, אביה) יזמו רעיון מקורי ויצאו לשטח לבצע  .. במקרה שמעתי על הרעיון וביקשתי ממנה לכתוב על זה לירחון מונטסורי.. בחפץ לב כתבה הוסיפה תמונות ואספה אישורי הורים

 בהתחלה

חשבנו לתרום לחולי סרטן אבל לא ההינו בטוחים איך ואז אביה הציעה שנמכור עוגיות בשכונה.

ואז בא רואי (שגם גר בשכונה שלנו) והציע שנעשה את זה ילדי השכונה אז מיד חשבנו לצרף את שקד.

ביום ראשון בשבוע של המכירה הכנו מלא שלטים ותלינו אותם ברחבי כיתות הבוגרים ולשתי כיתות הספקנו כבר להיכנס ולהודיע ש:

ביום חמישי השני לנובמבר בשעה שש נמכור ברחבי השכונה ובעיקר במרכז השכונתי (טופ דן) עוגיות שוקולד צ’יפס, כדורי שוקולד ובראוניז וכל הכסף שנצליח להשיג ייתרם לחולי סרטן

ביום חמישי הכל כבר היה מוכן וארוז יפה עם סרט.

בשש יצאנו לדרך, שכבר בה מכרנו כמה מארזים.

כאשר מכרנו בטופ דן קיבלנו המון תגובות, למשל: “בטח” או “לא תודה”, “בשימחה” או “חמודים” (והמון חיוכים מזויפים) ולפעמים גם “ממש לא” או “כבר תרמנו לחולי סרטן במשרד”…

אבל לא התיאשנו ולבסוף כל העוגיות נמכרו.

קצת לפני סוף המכירה אני (אמה אלעזר) התעקשתי שנעבור לצד השני של הכביש ליד החנויות האחרות והגינה.

ובסוף שהגענו שאלנו את השומר אם אפשר למכור מול החנות ולא רק שהוא אמר  שבטח אפשר הוא גם קנה שני  כדורי שוקולד (נשארו רק כדורי שוקולד כבר) וגם שאל את כל מי שנכנס ויצא מהחנות אם הוא רוצה לקנות כדורי שוקולד ואמר לנו כל הזמן: חכו פה אני אדאג שאנשים יקנו ויתרמו לכם.

אחרי 10 דקות שברובם סרבו לנו, השומר הנחמד אמר לנו בסוד: “חבר’ה, מי שבא לכאן, יש לו כסף והוא בהחלט יכול לתרום וזה שאנשים לא תורמים וזה… אין לי מה להגיד”.

וגם שאל כמה דקות מאוחר יותר: “כמה זה כל שאר הדברים?” ממש הופתענו מהשאלה ואמרנו: “בעיקרון שלושים אבל נעשה לך הנחה, בשבילך נוריד את המחיר”. והוא פשוט לא הסכים הוא לקח את המגש ונתן לנו ביד שלושים ₪. ממש התרגשנו.

בדרך חזרה כולם סיפרו למשפחה שלהם בטלפון על השומר והאנשים ששילמו יותר ממה שצריך והכל.

כשהתכנסנו איפה שהתחלנו ספרנו את הכסף, אספנו 274 ₪, החלטנו שכל פעם שיהיו לנו 1,000 ₪ נתרום את הכל לחולי סרטן ואת זה נמשיך לעשות למשך כל השנה.

המכירה בבית הספר

בגלל שהמכירה הראשונה הצליחה כל כך, ממש חמישה ימים אחרי עשינו עוד מכירה והפעם בבית ספרנו “דרך הילד” גם הפעם הכל נמכר והפעם, ברבע שעה!!! ובסוף ספרנו, ביחד יש לנו 630 ₪ לתרומה לחולי סרטן כבר!!!

המוכרים: שקד, רואי פיוטרו, אביה מורצקי ואמה אלעזר.