דצמבר 2017חדשות

חדשות בארץ

בירושלים נפתח גן מונטסורי חדש אנו מאחלים לו הצלחה מלאה

”ההוצאה על החינוך במגמת ירידה”

דוח מרכז טאוב “תמונת מצב המדינה לשנת 2014” מצביע שוב על הפער בישראל ומראה כי ההשקעה בחינוך ממשיכה להיות נמוכה ממוצע ה-OECD. בנוסף חושף הדוח, כי מחצית מהישראלים לא משלמים מסים מכיוון שאינם מגיעים למדרגת המס

 

בנוסף, מצביע הדו”ח על כך שההוצאה הציבורית לתלמיד בחינוך היסודי בישראל, ירדה באופן יחסי מאז שנת 2002 ונותרה נמוכה מממוצע ה-OECD. מהנתונים עולה כי בשנת 2010 הוציאה ישראל 5,758 דולרים לתלמיד, זאת לעומת ההוצאה הממוצעת במדינות ה-OECD  שעמדה אז על 7,974 דולרים לתלמיד.

אלי הורביץ, מנכ׳ל קרן טראמפ המעודדת חינוך למצוינות הגיב לדו”ח מרכז טאוב באומרו כי: “השיפור בהישגי החינוך מעודד אך הוא אטי מדי מכדי לשבור את מעגל הקסמים של הפערים. על כן, נדרשת תכנית לאומית מקיפה לשיפור משמעותי בלמידה שתבטיח את זכותו הבסיסית של כל תלמיד להוראה איכותית”.

 

עוד הדגיש הורוביץ כי “מדינות שמצליחות בחינוך הבינו שמורה טוב עושה את כל ההבדל, והן משקיעות באיכות המורים ואיכות ההוראה בכיתות”.

 

נשיאת מכללת לוינסקי פרופ’ לאה קסן מסרה כי “תמונת מצב המדינה המוצגת בדוח של מכון טאוב, בכל הקשור לנושא החינוך, משקפת עתיד בעייתי לילדי ישראל. אותם התלמידים המוזכרים בדוח, אשר מקבלים חינוך פחות טוב ומביאים הישגים נמוכים יותר, בעוד עשר שנים יהפכו לאזרחים הזקוקים לתמיכה ממשלתית, שאינם חלק מההשכלה הגבוהה בישראל וכך יתחיל מעגל שאינו נגמר”.

רצוי  לעיין באתר של “מרכז טאוב”,עבור מידע נוסף.

 

נשיא המדינה בכנס דב לאוטמן : “אנחנו צריכים לעסוק בקירוב ובאיחוי”

נשיא המדינה רבלין בכנס(צילום: שני צדיקריו)

 

נשיא המדינה עמד בראש הדוברים בכנס דב לאוטמן לחינוך שותפות ודמוקרטיה של פורום דב לאוטמן שהתקיים ב26.12.17 בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה ועיריית רעננה. הכנס מתקיים זו השנה השלישית ברציפות .בכנס הוצגו פרויקטים ויוזמות חינוכיות לחינוך דמוקרטיה וחיים משותפים.

בכנס נאמו בכירי ומובילי המערכות החינוכיות בישראל ביניהם נשיא המדינה, ראובן (רובי) רבלין, שמואל אבואב, מנכ”ל משרד החינוך, שי פירון, שר החינוך לשעבר, פרופ’ קובי מצר, נשיא האוניברסיטה הפתוחה, ומייסד תנועת פנימה, נעם לאוטמן, יו”ר קרן לאוטמן ועוד.

נשיא המדינה עמד בראש הדוברים בכנס כאשר הקול והמסר שהשמיעו הדוברים בכנס, ונציגי הקבוצות המגוונות בחברה בישראל, היה הצורך בקירוב ובאיחוד. בין השאר הוצגו פרויקטים ויוזמות חינוכיות, על מנת לעלות לסדר היום את הנושאים של חינוך דמוקרטיה וחיים משותפים.