אוקטובר 2017חדשות

מונטסורי בספרד

 

שלום,

שמי שני זילברשטיין.

בפורום המונטסורי אני נוטה להציג את עצמי כילדת מונטסורי, כי מי שמכיר מונטסורי יודע שילד מונטסורי הוא ילד אחר.

התחנכתי במקסיקו בבית ספר מונטסורי. מגיל 4 חודשים ועד גיל 12 מסגרות מונטסורי ליוו את חיי והדריכו את בניית האני שלי. כיום אני מאוהבת בגישה מחדש, הפעם בתור מבוגרת, ופוגשת את ילדותי בדרכים שונות בכל מסגרת מונטסורי אליה אני נכנסת.

בנוסף לליווי לגנים ולמשפחות בו אני עוסקת ביומיום, אני לומדת תואר שני בחינוך מונטסורי בספרד וחוקרת את מונטסורי מסביב לעולם ולאורך ההיסטוריה.

אני מאמינה שזה לא סתם שפדגוגית מונטסורי מתאימה היום כפי שהתאימה לפני 100 שנה ואני לוקחת על עצמי לחוות מסגרות מונטסורי שונות, לחקור פרשנויות ודרכים, לשקוע בתצפיות והכל כדי להבין מהם גורמי ההצלחה שלה ומה עלולים להיות הקשיים שלה.

אני מזמינה אתכם להתלוות אלי להרפתקת מונטסורי מסביב לעולם!

את הקיץ העברתי בספרד, בקטלוניה אם להיות מדויקת. שם אני לומדת תואר שני בפדגוגיה מונטסורי בשילוב עם המרכז MISD  שבסן דייגן.

האם ידעתם שקטלוניה, ספרד, היה בין המקומות הראשונים שגילו את מונטסורי?

מסתבר שכבר אחרי 3 שנים של פעולה, הגן של מריה מונטסורי, Casa dei bambini , היה מוכר ברחבי אירופה והקטלניים גילו הרבה עניין.

הביאו את מריה מונטסורי מאיטליה לקטלוניה וכך קרה שקטלוניה הפכה למקום השלישי בו נפתח קורס מונטסורי בעולם. לצער כולנו, בעקבות הבעיות הפוליטיות של שנות ה-30, הן הקורסים והן מסגרות החינוך החלו להיעלם.

 

לפני כמה שנים דר׳ סילביה דובובוי, טריינרית של טריינרים ממרכז MISD בסן דייגו, קליפורניה, הבטיחה לנכדה של מריה מונטסורי לפתוח קורס AMI מונטסורי בקטלוניה, בשם הימים ההם, בזמן הזה.

וכך היה שלפני כ-5 שנים נפתח תואר שני בשילוב עם קורס מונטסורי בקטלוניה, ספרד.

מדהים לראות איך, ממש כמו פה, גם בספרד נפתחים מידי שנה בתי ספר וגנים ברחבי המדינה!

אם אתם בספרד, אני ממליצה בחום לבקר בבית הספר Montessori Palau אשר בג׳ירונה, ספרד ולהתרשם מבית ספר מיוחד במינו אשר מקדם חינוך מונטסורי באיכות גבוהה במיוחד!

בחודש הבא אני אכתוב לכם מוונקובר, קנדה, מהמרכז MTCBC.

שם אני אעשה חלק מהתצפיות הנדרשות לתואר השני וגם אזכה לפגוש את Gilda Bonett& Eduardo Cuevas, מייסדי המרכז ומומחים בחינוך מונטסורי.
אני ממש מתרגשת!

 

להתראות!

שני זילברשטיין